UWINES AWARDS
Найвища відзнака українських вин
Uwines Awards - це конкурс по визначенню найкращого українського вина.
Конкурс в деталях
Uwines Awards - це конкурс серед українських вин, який визначає найкращі вина в Україні.

Конкурс проходить за системою сліпої дегустації, коли жоден член жюрі не знає, чиє вино він дегустує.

Шкала оцінок 100 бальна.

Переможці визначаються у 9-ти категоріях, та мають змогу отримати наступні медалі: платина, золото, срібло, бронза та рекомендоване.

Експертне жюрі організоване асоціацією сомельє України.

Організатор: Kyiv Food and Wine Festival
Тільки українські виноробні
Великі й маленькі виробники
Міжнародні й місцеві сорти винограду
Жюрі, яке складається з винних експертів та любителів вина
Двоетапне голосування, в якому враховуються голоси експертів та любителів 50/50 для оцінки реальної картини
Незалежність оцінювання
Переможці
Uwines Awards 2018
Шкала оцінки - 20-ти бальна.

В конкурсі взяли учсть 22 українськи виноробні.

Ігристе, резервуарний метод (або метод Шарма). Всього було представлено 8 вин:
1 місце - ігристе біле Grande Vallée 2016, 12,2
2 місце - ігристе біле Marengo, Brut bianco 10,9
3 місце - ігристе біле, INKERMAN brut 10,3
Білі ординарні не витримані вина, сорт Шардоне (всього було представлено 7 вин)
1 місце - Шардоне 2016 Вина Гулієвих, 12,6
2 місце - Шардоне 2017, KOBLEVO Reserve Wine 11,6
3 місце - Шардоне 2017, Korus wine Ruslan Kovalevsky, 10,9
Білі ординарні не витримані вина, сорт Совіньон (всього було представлено 5 вин)
1 місце - Совіньон, Богдана Павлія 12,9
2 місце -Совіньон, Grande Vallee 2017, 12,3
3 місце - Совіньон, Вина Гулієвих, 11,6
Білі ординарні не витримані вина, сорт Рислінг (всього було представлено 4 вина)
1 місце - Рислінг, Chateau Chizay 12,08
2 місце - Riesling Gorobchiki Cotnar 12,07
3 місце - Rieslimng ClerNicodeme 2017, Villa Lamash 11,05
Білі ординарні не витримані вина, сорт Трамінер (всього було представлено 4 вина)
1 місце - Трамінер, Авторські вина Віталія Маланчука, 12,5
2 місце - Трамінер Chateau Chizay 12, 1
3 місце - Трамінер 2017 KOBLEVO Reserve Wine 11,4
Білі витримані вина, сорт Шардоне (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Шардоне Reserve Гулієвих 11, 3
2 місце - Шардоне 2015 року, Beykush winery 10,08
3 місце - Шардоне 2016, Виноман 9,8
Рожеві вина (всього було представлено 6 вин)
1 місце - Roze blend 2017 Korus Wine, 13,35
2 місце -Піно Нуар 2017, Grande Vallee 11,7
3 місце - Ркацетелі Розі, Богдан Павлій 11,6
Червоні ординарні не витримані вина, сорт Каберне (всього було представлено 10 вин)
1 місце - Каберне KOBLEVO Reserve Wine, 11,9
2 місце - Каберне Скарби Бредихина Slivino Village 11,7
3 місце - Каберне Cotnar 11,06
Червоні ординарні не витримані вина, сорт Мерло (всього було представлено 8 вин)
1 місце - Мерло KOBLEVO Reserve Wine 12,0
2 місце -Мерло 2017 Grande Vallee 11,8
3 місце - Мерло Вина Гулієвих 11,7
Червоні ординарні витримані вина, сорт Каберне (всього було представлено 6 вин)
1 місце - Каберне резерв 2016 Вина Гулієвих 13,1
2 місце - Каберне Скарби Бредіхна Slivino Village 12,2
3 місце - Reserve Cabernet Sauvignon INKERMAN, 11,2
Червоні ординарні витримані вина, сорт Мерло (всього було представлено 5 вин)
1 місце - Мерло Reserve 2014 року, Cotnar 11,8
2 місце - Мерло Reserve 2014 INKERMAN 11,4
3 місце - Мерло 2016 Ігоря Заїки 9,8
Автохтонні (місцеві сорти) Білі (всього було представлено 4 вина)
1 місце - МУШКОТАЙ 2017, Chateau Chizay, 12,9
2 місце - Черсеги 2017, Chateau Chizay 12,5
3 місце - Мускат, ТОВ «Винхол Оксамитове» 10,3
Автохтонні (місцеві сорти) Червоні (всього було представлено 4 вина)
1 місце - Лічо 2017 - червоне (сорті- Лівадійській чорній- 85%, Гурзуфській рожевий -15%) Приватна винарня «ВінМакс» - 12,3
2 місце - Одеський чорний, ТОВ «Винхол Оксамитне» 11,4
3 місце - Одеський чорний 2015 року, WINEIDEA 11,2
2017 - травень
Білі ординарні вина:
1 місце - Сухолиманське столове сухе - Колоніст 11,18
2 місце - Трамінер - Koblevo, 10,9
3 місце - Sauvignon Blanc - Cotnar, 10
Білі витримані вина:
1 місце - Шардоне Reserve Резерв 2015 року - Вина Гулієвих, 11,2
2 місце - Chardonnay Reserve 2013 - Shabo, 8, 9
3 місце - Шардоне витримане - Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького, 7,7
Рожеві вина:
1 місце - Gorobchiki ROSE, Cotnar, 9,4
2 місце - Барбарис, Богдан Павлій, 9,3
3 місце - Сіра рожеве 2015 - Виноробне господарство Князя П.Н.Трубецкого, 8, 3
Червоні ординарні вина:
1 місце - Каберне - Чизай, 11,8
2 місце - Каберне - Koblevo, 10, 9
3 місце - Каберне - Inkerman, 10,1
Червоні витримані вина:
1 місце - Каберне 2015 - Колоніст, 13,5
2 місце - Князь Трубецькой 2014 року - Виноробне господарство Князя П.Н.Трубецкого, 12,2
3 місце - Піно Нуар витриманий, лімітування серія - Виноробне господарство Князя П.Н.Трубецкого, 11,4

Любительська дегустація пройшла в перший день фестивалю 13 травня в винному лекторії. Результати любительскої дегустації:
Білі ординарні вина:
1 місце - Sauvignon Blanc - Cotnar, 16,5
2 місце - Трімінер Select, Вина Гулієвих, 16,1
3 місце - Шардоне - Inkerman, 15, 8
Білі витримані вина:
1 місце - Chardonnay Reserve 2013 - Shabo, 16,3
2 місце - Шардоне Reserve Резерв 2015 року - Вина Гулієвих, 15,4
3 місце - Шардоне витримане - Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького, - 12,3
Рожеві вина:
1 місце - Богданс барбарисками, 12. 7
2 місце - Сіра рожеве 2015 - Виноробне господарство Князя П.Н.Трубецкого, 12,1
3 місце - Піно Меньє Розі GRANDE VALLÉE - 10,3
Червоні молоді вина:
1 місце поділили між собою з однаковим результатом Каберне від ТМ Вина Гулієвих з
результатом в 15,5 балів і Каберне від ТМ Inkerman з таким же результатом.
2 місце - Каберне - Koblevo, 15,4
3 місце - Каберне Совіньон - GRANDE VALLÉE, 15,2
Червоні витримані вина:
1 місце - Мерло 2013 витримане - Cotnar, 16,3
2 місце - Каберне Reserve 2015 - Вина Гулієвих, 15,1
3 місце - Каберне 2015 - Колоніст, 14, 9
2017 - осінь
Результати професійної дегустації:
Ігристе, резервуарний метод (або метод Шарма). Всього було представлено 5 вин:
1 місце - ігристе біле Grande Vallée, 11,4
2 місце - ігристе біле, Французький бульвар 10,7
3 місце - Шардоне біле екстра брют, Marengo 10,1
Ігристе, зроблене за класичною технологією.
ТМ Колоніст було єдиною виноробнею, що представила ігристе за класичним методом, тому в цій категорій нагородження не відбулося. Проте, експертам дали оцінити і цю позицію.
Биссер - Колоніст 12,08
Білі ординарні не витримані вина, сорт Шардоне (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Шардоне 2016, Вина Гулієвих 11,2
2 місце - Шардоне Bolgrad 8,2
3 місце - Шардоне 2015 року, Трипільске Нуво 6,8
Білі ординарні не витримані вина, сорт Совіньон (всього було представлено 5 вин)
1 місце - Sauvignon Blanc, Bolgrad 12,3
2 місце - Совіньон 2016, Вина Гулієвих 9,8
3 місце - Совіньон 2016, Grande Vallée 9,1
Білі ординарні не витримані вина, сорт Рислінг (всього було представлено 2 вина)
1 місце - Рислінг рейнський 2014 року, Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 12
2 місце - Рислінг Koblevo Reserve Wine 10,2
Білі ординарні не витримані вина, сорт Трамінер (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Трамінер, Grande Vallée 12,9
2 місце - Трамінер Gorobchiki, Cotnar 10,4
3 місце - Трамінер, Чизай 9,3
Білі витримані вина, сорт Шардоне (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Chardonnay Reserve 2015 року, Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 12,9
2 місце - Шардоне «Висока гама» 2016, Колоніст 12,08
3 місце - Шардоне 2013, Beykush winery 11,4
Білі витримані вина, сорт Рислінг (всього було представлено 2 вина)
1 місце - Рислінг, Інкерман - 10,6
2 місце - Наддніпрянське 2012 (Рислінг) Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 6,9
Рожеві вина (всього було представлено 9 вин)
1 місце - Розі 2016, Вина Гулієвих 10,9
2 місце - Піно Меньє Розі 2015 року, Grande Vallée 10,6
3 місце - Піно Нуар Розі 2016, Grande Vallée 9,7
Червоні ординарні не витримані вина, сорт Каберне (всього було представлено 5 вин)
1 місце - Каберне Bolgrad, 11,6
2 місце - Каберне Koblevo Reserve Wine 2016 11,5
3 місце - Каберне 2016, Kubey Winery 10, 3
Червоні ординарні не витримані вина, сорт Мерло (всього було представлено 4 вина)
1 місце - Мерло 2016, Gorobchiki, Cotnar 11,6
2 місце - Мерло 2016, Koblevo Reserve Wine 9,8
3 місце - Мерло 2015 Grande Vallée 9,7
Червоні ординарні витримані вина, сорт Каберне (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Каберне Совіньон 2013 Інкерман 11,2
2 місце - Каберне Reserve 2016 Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 8,9
3 місце - Каберне Чизай 8,7
Червоні ординарні витримані вина, сорт Мерло (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Мерло RESERVE 2013, Cotnar 12,9
2 місце - Мерло 2016, Ігоря Заїки 11,8
3 місце - Мерло 2014 року, Інкерман 11,2
Червоні витримані купажні вина (всього було представлено 7 вин)
1 місце - Артанія 2013, Beykush winery 14,8
2 місце - Артанія резерв 2012 Beykush winery 13,3
3 місце - «Висока гама» 2014 року, Каберне - Мерло, Колоніст 10,4

На любительську дегустацію було 174 реєстрації, з яких організаторами вибрано 32 людини. Серед любителів були відібрані чоловіки і жінки різного віку від 21 до 50 років, які в складі 9, 7, 15 осіб в семи різних групах дегустували вино.
Результати аматорської дегустації:

Ігристе, резервуарний метод (або метод Шарма) Всього було представлено 5 вин:
1 місце - брют, Inkerman 12,3
2 місце - ігристе брют Grande Vallée 12
3 місце - брют Bolgrad 11,7
Ігристе, зроблене за класичною технологією.
ТМ Колоніст було єдиною виноробнею, що представила ігристе за класичним методом, тому в цій категорій нагородження не відбулося. Проте любителям дали оцінити і цю позицію.
Биссер - Колоніст 13,7
Білі ординарні не витримані вина, сорт Шардоне (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Шардоне 2016, Вина Гулієвих 13,8
2 місце - Шардоне Bolgrad, 10,3
3 місце - Шардоне 2015 року, Трипільске Нуво 8
Білі ординарні не витримані вина, сорт Совіньон (всього було представлено 5 вин)
1 місце - Sauvignon Blanc 2015 року, Gorobchiki, Cotnar 12, 7
2 місце - Sauvignon Blanc, Bolgrad, 12,1
3 місце - Совіньон 2016, Grande Vallée 11,2
Білі ординарні не витримані вина, сорт Рислінг (всього було представлено 2 вина)
1 місце - Рислінг рейнський 2014 року, Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 10.8
2 місце - Рислінг Koblevo Reserve Wine 10,3
Білі ординарні не витримані вина, сорт Трамінер (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Трамінер, Grande Vallée 13,9
2 місце - Трамінер Gorobchiki, Cotnar 13,2
3 місце - Трамінер, Чизай 11,8
Білі витримані вина, сорт Шардоне (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Chardonnay Reserve 2015 Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 12,3
2 місце - Шардоне 2013, Beykush winery 12
3 місце - Шардоне «Висока гама» 2016, Колоніст 10,9
Білі витримані вина, сорт Рислінг (всього було представлено 2 вина)
1 місце - Рислінг, Інкерман - 12,4
2 місце - Наддніпрянське 2012 (Рислінг) Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 11,7
Рожеві вина (всього було представлено 9 вин)
1 місце - Піно Нуар Розі 2015 року, Grande Vallée 13
2 місце - Розі 2016, Вина Гулієвих 12,9
3 місце - Піно Нуар Розі 2016, Grande Vallée 12,8
Червоні ординарні не витримані вина, сорт Каберне (всього було представлено 5 вин)
1 місце - Каберне 2016, Kubey Winery 11,4
2 місце - Каберне Bolgrad, 10,9
2 місце - Каберне Koblevo Reserve Wine 2016 10,06
Червоні ординарні не витримані вина, сорт Мерло (всього було представлено 4 вина)
1 місце - Мерло 2015 року, Kubey Winery 13,4
2 місце - Мерло 2016, Gorobchiki, Cotnar 13,06
3 місце - Мерло 2016, Koblevo Reserve Wine 12,06
Червоні ординарні витримані вина, сорт Каберне (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Каберне Reserve 2016 Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 13,2
2 місце - Каберне Чизай 11,6
3 місце - Каберне Совіньон 2013, Інкерман 11,2
Червоні ординарні витримані вина, сорт Мерло (всього було представлено 3 вина)
1 місце - Мерло RESERVE 2013, Cotnar 14,3
2 місце - Мерло 2014 року, Інкерман 11,9
3 місце - Мерло 2016, Ігоря Заїки 11,7
Червоні витримані купажні вина (всього було представлено 7 вин)
1 місце - Артанія 2013, Beykush winery 12,9
2 місце - «Висока гама» 2014 року, Каберне - Мерло, Колоніст 12,3
3 місце - Князь Трубецькой (каберне, мерло 50/50) - Виноробне господарство Князя П.Н. Трубецького 12,27
2016
Система оцінки 100 бальна

БІЛІ ВИНА
1 місце Чорноморська перлина 2015 Інкерман 81,4 грн.
2 місце Трамінер 2015 Grande Vallee 80,5
3 місце Черсеги 2014 Чизай 80
4 місце Трамінер 2015 Чизай 79,3
5 місце Gorobchiki Рислінг Котнар 78
6 місце Совіньон 2015 Чизай 77,4
7 місце Савиньон 2015 Богдан Павлій 75,2
8 місце Піно блан 2015 Grande Vallee 73,5
9 місце Мускат Оттонель Ігор Заїка 73,4
10 місце Gorobchiki Трамінер 2015 Котнар 68,8
11 місце Шардоне, висока гама 2015 Колоніст 68,5
12 місце Рислінг 2014 Виноробне господарство князя Трубецького 68,2
13 місце Шардоне 2014 Виноробне господарство князя Трубецького 66,1
РОЖЕВІ ВИНА
1 місце Ркацителі 2015 Богдан Павлій 78,4
2 місце Каберне Совіньон 2015 Ігор Заїка 78,4
3 місце Gorobchiki Мерло і Каберне Совіньон Котнар 76,6
4 місце Піно менье 2015 Grande Vallee 76,2
5 місце Піно-нуар і Каберне Чизай 72,3
ЧЕРВОНІ ВИНА
1 місце Князь Трубецькой 2014 Виноробне господарство князя Трубецького 86,5
2 місце Піно-нуар витримане 2014 Виноробне господарство князя Трубецького 86,5
3 місце Каберне Мерло 2013 Колоніст 80,8
4 місце Gorobchiki Каберне Совіньон Котнар 72,7
5 місце Мерло 2015 Валерій Петров 72,4
6 місце Мерло Чизай 72,3
7 місце Мерло 2015 71,4
8 місце Бастардо 2015 Інкерман 69,3
2015
Конкурс проводився по 100 бальною оцінкою OIV (Міжнародної Асоціації Вина і Винограду).

Краще українське вино (вибір любителів):
Білі:

1. Микола Лясовой - Ркацителі, 2014 рік (класична технологія) - 73,2 бала;
2. ТМ «Чизай» - Совіньон, 2014 рік - 68,3 бала;
3. ТМ «Виноробне господарство Князя Трубецького» - Наддніпрянське, 2012 рік (Рислінг) - 62,9 бала.
Рожеві:
1. ТМ «Чизай» - Розі - 70,9 бала;
2. ТМ «Бейкушем» - Артанія Розі 2014 рік (Темпранільо 50%, Мерло 35%, Піно нуар 10%, Сапераві 5%) - 64,3 бала;
3. Микола Лясовой - Ркацителі (кахетинські технологія) - 52,9 бала.
Червоні:
1. Микола Лясовой - Каберне 2014 рік - 77,3 бала;
2. ТМ «INKERMAN» - Бастардо 2012 - 71,9 бала;
3. ТМ «Бейкушем» - Кара Кермен 2010 год (Бастардо 50%, Єкімов Кара 25%, Кефесія 25%) - 71,4 бала.
***
Краще українське вино (вибір професійних сомельє):
Білі:
1. ТМ «Виноробне господарство Князя Требецкого» - Наддніпрянське, 2012 рік (Рислінг) - 81 бал;
2. ТМ «Чизай» - Совіньон 2014 рік - 70,6 бал;
3. ТМ «Бейкушем» - Арбін 2013 рік (Ркацителі) - 69,6 бал.
Рожеві:
1. ТМ «Бейкушем» - Артанія 2014 рік (Темпранільо 50%, Мерло 35%, Піно нуар 10%, Сапераві 5%) - 71 бал;
2. ТМ «Чизай» - Розі - 65,6 бала;
ЗНЯТО - Микола Лясовой - Ркацителі (кахетинські технологія)
Червоні:
1. ТМ «Бейкушем» - Кара Кермен 2010 год (Бастардо 50%, Єкімов Кара 25%, Кефесія 25%) - 77 балів;
2. ТМ «Виноробне господарство Князя Трубецького» - Мерло вітрімане 2012 рік - 75 балів;
3. Микола Лясовой - Каберне 2014 рік - 72,8 бала.
Left
Right
Категорії вин
Включають лише сухі вина
1
Ігристі
- метод Шарма
- класичний метод
2
Білі невитримані
- Шардоне
- Рислінг
- Совіньон
- Трамінер
3
Білі витримані
- Шардоне
4
Білі купажні
- невитримані
- витримані
5
Рожеві
6
Червоні невитримані
- Каберне
- Мерло
- Піно-нуар
7
Червоні витримані
- Каберне
- Мерло
- Піно-нуар
8
Купажні червоні
- невитримані
- витримані
9
Автохтонні (місцеві сорти)
Одеський чорний
Контакти
Телефон: +38 067 506 0509
E-mail: uwinesawards@gmail.com
Київ 2015
Made on
Tilda